Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України

Комітет по метеоритах

1. КМЕТ НАН України приймає на діагностику зразки ймовірних метеоритів від фізичних та юридичних осіб особисто або поштою. Візит до КМЕТ та відправлення зразка заздалегідь узгоджується за електронною поштою або за телефоном (адреса та номери телефонів вказані у розділі Контакти).

2. Діагностика проводиться безкоштовно.

3. Діагностика не проводиться за фотографіями.

4. Для проведення діагностики необхідно біля 20 г зразка.

5. Разом із зразком необхідно надати свої прізвище, імя та по-батькові, номер телефону і адресу, за якими можна з Вами зв'язатися, а також вихідні дані про знахідку ймовірного метеориту:

- дату знахідки;

- місце знахідки та назву найближчого населенного пункта та районного центру;

- загальну масу  та розміри зразка;

- опис обставин падіння/знахідки;

- бажана загальна фотографія зразка.

6. Відповідь щодо належності отриманого зразка до метеоритів надається КМЕТ у термін, який залежить від складності діагностики і, як правило, не перевищує 1 місяця.

7. Якщо не було попередньої домовленості, зразки некосмічної природи після діагностики зберігаються в КМЕТ впродовж 1 місяця.

8. В разі космічної природи зразка у дію вступають правила, встановлені Міжнародним метеоритним номенклатурним комітетом, а також взаємними домовленостями. Не менше 20 % від загальної маси метеорита передається в робочу колекцію Комітету по метеоритах НАН України для проведення детальних структурно-мінералогічних досліджень з метою його класифікації. Власник отримує сертифікат про належність зразка до метеоритів. Після класифікації КМЕТ направляє необхідні дані для реєстрації нового метеорита у Міжнародному метеоритному каталозі. Залишок дослідженого зразка, як державна власність, передається до Метеоритної колекції Національного науково-природничого музею НАН України для збереження.