Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України

Допомога співробітників Інституту Збройним Силам України та територіальній обороні

   

  Наукові співробітники Інституту в складних умовах війни, розпочатої Російською Федерацією, продовжують працювати над науковою тематикою Інституту, в тому числі, проводять наукові дослідження, пов’язані зі зміцненням обороноздатності і безпеки держави:

- 25 травня 2022 р. на засіданні Президії Національної академії наук України головний науковий співробітник Інституту, доктор геологічних наук Володимир Олексійович Сьомка виступив з доповіддю «Про перспективи розвитку літієвого виробництва в Україні»;

- оскільки берилій є стратегічною сировиною, що використовується у багатьох виробах військового призначення, за темою "Типи родовищ та рудопроявів берилію Українського щита: перспективи використання з огляду на фізичні властивості мінералів, хімічний склад та запаси руд берилію" програмно-цільової та конкурсної тематики НАН України на 2021-2025 р. (наукові керівники: к. геол. н. Черниш Д.С., к. г.-м. н. Хоменко В.М) науковці активно проводяться дослідження кристалохімії мінералів Пержанського родовища комплексом сучасних методів на базі Технічного університету Берліну (Німеччина).

    Співробітники нашого Інституту служать в Збройних Силах України та територіальній обороні м. Київ.

   Первинна профспілкова організація Інституту, за згодою трудового коллективу, перерахувала членські внески за березень 2022 р. на потреби Збройних Сил України.

    Працівники Інституту, в міру своїх сил, не залежно від місця свого перебування (деякі виїхали за межі України), здійснюють благодійну та волонтерську діяльність в інтересах Збройних Сил України та територіальної оборони:

- фінансова підтримка Збройних Сил України та Національна гвардії України;

- збір речей та продуктів харчування, доставка гуманітарної допомоги (м. Київ, Харків, Ірпінь);

- випікають хліб та інші смаколики;

- плетуть сітки для маскування.

  Співробітники  проводять інформування науковців Німеччини – Центру геологічних досліджень (GeoForschungsZentrum, Potsdam) та Технічного університету Берліну (Technical University of Berlin), Франції (унівеситет Париж-Ест), Естонії, Японії, США (Каліфорнійський технологічний інститут, California Institute of Technology, Pasadena), Університет ім. Вашингтона, Сан-Луис, Washington University in St. Louis, Dr Saint Louis MO), Катару та Ізраїлю, що спрямовані на розвінчання фейків російської пропаганди стосовно війни в Україні.

    Слава Україні !